TOP 6 seriali o KOBIETACH, które MUSISZ obejrzeć

Jestem totalnie zakręcona na punkcie dobrych seriali, które połykam w całości! Niektóre oglądamy razem z mężem, inne są tylko moje. Chcę Ci opowiedzieć o moim TOP 6 seriali o kobietach na Netflixie i HBO. Jeśli lubisz oglądać seriale i nie możesz oderwać od nich nosa – ten wpis jest dla Ciebie!

Seriale z kobietami w tle

Seriale pokazują życie, problemy i radości kobiet. Tych młodych, nieco starszych, tych wspieranych i totalnie odrzuconych, o samotnych mamach, kobietach na emeryturze i tych, które dopiero wchodzą w dorosłe życie. I wiesz, zawsze gdy oglądam coś naprawdę dobrego, bardzo się wczuwam. Śmieję się i płaczę razem z bohaterkami! Może jestem wariatką, a może po prostu stają mi się, w jakiś przedziwny sposób, bardzo bliskie?

P.S. Kolejność przypadkowa!

Grace i Frankie (Netflix) – o tym jak emerytki podbijają świat

Historia zaczyna się zupełnie normalnie – dwa małżeństwa, które łączy wspólny biznes mężczyzn. Na pozór wszystko wygląda bardzo banalnie, aż do momentu, gdy wszystko wywraca się do góry nogami! Ich mężowie postanawiają się pobrać! W efekcie dwie starsze kobiety trafiają pod wspólny dach. Nie byłoby w tym nic niesamowitego, gdyby nie fakt, że różni je absolutnie wszystko. Piękna kobieta sukcesu Grace (Jane Fonda) nie potrafi znaleźć wspólnego języka z szaloną hipiską Frankie (Lily Tomlin).

Serial Grace i Frankie to opowieść o odmienności i problemach dojrzałych kobiet, który wzrusza i… rozśmiesza do łez! Muszę przyznać, że nie od razu skradł moje serce – potrzebowałam trochę czasu, by przedrzeć się przez pierwsze odcinki. Warto dać tej pozycji jednak lekki kredyt zaufania, by później nie móc bez niego żyć!

Grace i Franki to totalne przeciwieństwa, które muszą odnaleźć się w nowej, wspólnej rzeczywistości. Historia wzrusza do szpiku, wywołuje frustrację, skłania do przemyśleń i rozśmiesza do łez.

Trailer Grace i Frankie

Jeśli zastanawiasz się, czy to serial dla Ciebie – obejrzyj oficjalną zapowiedź, pomoże Ci podjąć decyzję.

Kochane kłopoty: rok z życia, czyli Gilmore Girls: A Year in the Life (Netflix) – powrót po latach do Stars Hollow

Być może znasz serial Kochane kłopoty, był kiedyś niezwykle popularny. Oglądałam go, gdy byłam nastolatką i żyłam losami Lorelai oraz jej szesnastoletniej córki Rory. Historia toczy się w małym miasteczku Stars Hollow, w którym mieszkają wspaniali, przyjaźni ludzie – idylla. Nic zazwyczaj nie jest tak piękne, jak się na pozór wydaje.

Lorelai bardzo szybko zostaje mamą, porzuca życie z bogatymi i konserwatywnymi rodzicami i samodzielnie opiekuje się swoją córką. Rory uczęszcza do prywatnej, prestiżowej szkoły, za którą płacą… jej dziadkowie, którzy ją uwielbiają! Jest przeciwieństwem swojej szalonej mamy, co nie chroni jej przed różnego rodzaju perypetiami.

Kochane kłopoty: rok z życia to produkcja Netflixa, która przenosi nas ponownie do małego miasteczka. Świat jednak nie stał w miejscu, a wirował jak szalony! Możemy zobaczyć, jak zmieni się aktorzy, którzy spotkali się na planie po 9 latach od finału starej serii. Serial składa się z 4 odcinków, z których każdy trwa około 1,5 h i przedstawia inną porę roku: Zimę, Wiosnę, Lato i Jesień.

Netflix jak zwykle zachwycił rozmachem! Piękne zdjęcia, kostiumy, elementy musicalowe i przede wszystkim – większość aktorów, których wierni fani doskonale pamiętają. Nie oznacza to jednak, że nie możesz obejrzeć nowej odsłony, jeśli nie widziałaś starej. Bardzo szybko zorientujesz się w losach mieszkańców. Ja nie byłabym sobą, gdybym nie obejrzała ponownie 7 sezonów (!!!), by móc płynnie przejść do Gilmore Girls: A Year in the Life.

Trailer Kochane kłopoty: rok z życia

Fajnie było zobaczyć je po raz kolejny – nieco starsze, nie wiem czy mądrzejsze, ale na pewno wyjątkowe!

The Crown (Netflix) – młoda królowa przejmuje panowanie

Serial ukazuje losy Królowej Elżbiety II od momentu objęcia przez nią tronu. The Crown to produkcja biograficzna, która z jednej strony skupia się na wystawnym, królewskim życiu, ale jednocześnie nie ukrywa mroku władzy i gniewu. To historia młodej kobiety, która przejmuje panowanie nad imperium, które chyli się ku upadkowi…

Królewskie życie na pozór wydaje się być bajką, o której marzy każda mała dziewczynka. Niestety, nic nigdy nie jest tak proste, jak może się wydawać. Serial jest historią pełną wątpliwości, sprzeczności i niezgody, a także wyzwań i ogromnej miłości, sukcesów i porażek. Netflix jak zwykle nie zawiódł, przybliżając losy Królowej Elżbiety, którą śledzą od wielu lat miliony oczu na całym świecie.

Każdy kolejny sezon pokazuje dalsze losy monarchii brytyjskiej, ukazując widzowi najdrobniejsze szczegóły i niuanse. Lata lecą, a królowa z młodej dziewczyny staje się dojrzałą kobietą, podobnie jak inni członkowie jej rodziny. Fabuła prezentowana jest z perspektyw kilku osób, co pozwala złapać dystans i skłania do przemyśleń.

W 3 sezonie The Crown na szczególną uwagę zasługuje postać siostry Elżbiety – księżniczki Małgorzaty. Kobieta uwielbia przyjęcia, skandale i splendor, ale gdzieś w środku jest małą, zagubioną dziewczynką. Tę niezwykłą postać wcieliła się Helena Bonham Carter, a to oznacza tylko jedno – musisz to zobaczyć!

Trailer The Crown

Młoda księżniczka obejmuje tron i już nic nie jest takie samo, jak wcześniej.

Ania, nie Anna (Netflix) – pamiętasz Zielone Wzgórza?

Serial Ania, nie Anna (Ann) przenosi nas w świat, dobrze znany nam z dzieciństwa. Pamiętasz książkę “Ania z Zielonego wzgórza”? Tak, to historia właśnie o niej! O małej, zagubionej sierotce, o wielkiej wyobraźni, która przypadkowo zjawia się w Avonlea. Serial nie jest dokładnym odwzorowaniem książki, znajdziesz w nim kilka innych wątków, które czynią historię jeszcze bardziej niezwykłą.

Maryla i Mateusz są dojrzałymi ludźmi, którzy są rodzeństwem. Postanawiają przysposobić chłopca z sierocińca, który będzie pomagał im w gospodarstwie. Zamiast niego w miasteczku zjawia się mały i rezolutny rudzielec, który jest dziewczyną i nazywa się Ania Shirley. Szybko okazuje się, że życie z nią nie będzie spokojne i poukładane, bo jej niesamowity temperament i niespotykana wyobraźnia, komplikują wszystko to, co tylko się da.

Losy Ani to nie prosta bajka dla dzieciaków, a obraz zatwardziałej społeczności, która otwiera się na inność. To historia silnej dziewczynki, która przebojem podbija świat i rozpycha się łokciami, by dopiąć swego. Kocha, nienawidzi, rozpacza i śmieje się, jak nikt inny! Jest często niedoceniana i traktowana z góry, a mimo to nie porzuca wiary w marzenia.

Trailer Ania, nie Anna

Zobacz opowieść o silnej i niesamowitej dziewczynce, która nie boi się marzyć!

Wielkie kłamstewka, czyli Big little lies (HBO) – piękna historia kobiecej przyjaźni

O tym serialu pisałam już na blogu i zdania nie zmieniam – jest zdecydowanie w mojej czołówce wszystkich seriali (zwłaszcza sezon 1). To przejmująca opowieść o kobiecej przyjaźni pełnej problemów, przemocy i miłości. Wszystkie kobiety łączy sekret, który chcą zatrzymać w ukryciu. Ta niesamowita ekranizacja książki Liane Moriarity, trzyma w niepewności do samego końca, nie pozwalając oderwać się od ekranu.

Wielkie kłamstewka wywołały we mnie wiele uczuć w jednym momencie – towarzyszyła mi niepewność, radość, smutek i oczekiwanie. Mimo tego, że akcja toczy się w bardzo spokojnym miasteczku, Monterey, życie bohaterek dalekie jest od perfekcji. To miejsce, które kryje mroczne tajemnice, chociaż na pozór wygląda bajkowo – zapierające dech w piersiach krajobrazy, piękne domy, bogaci ludzie i przepiękne kobiety. Całe życie kilku przyjaciółek staje się jednak nie do zniesienia, gdy w życie wkrada się kłamstwo.

Obsypany nagrodami serial trzyma w napięciu do samego końca i dopiero ostatni odcinek pozwala nam złożyć historię w całość. Mimo tego, że powoli zaczynasz układać sobie w głowie obraz, to jednak ostatni element układanki pojawia się dopiero na końcu. Muszę też wspomnieć o niesamowitej muzyce z czołówki, którą uwielbiam!

Więcej szczegółów o fabule i obsadzie, a także kilka ciekawostek, znajdziesz w tym artykule: WIELKIE KŁAMSTEWKA (BIG LITTLE LIES)- NIESAMOWITY SERIAL, KTÓRY MUSISZ ZOBACZYĆ!

Trailer Wielkie kłamstewka (Big little lies)

Historia kobiecej przyjaźni pełnej miłości, lojalności i… przemocy w tle!

Opowieść podręcznej, czyli The Handmaid’s Tale (HBO) – to mężczyźni tu rządzą!

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak mógłby wyglądać świat, gdyby kobiety nie miały prawa głosu? Tak właśnie jest w Republice Gilead, znajdującej się na terenie USA. Kobiety powoli pozbawiane były swoich praw, by w końcu stracić jakąkolwiek kontrolę.

Gdy zaczęłam oglądać Opowieść Podręcznej, miałam wrażenie, że to totalnie pomylony serial. Tak nierealny i abstrakcyjny, że… porzuciłam go na jakiś czas. Wydawało mi się, że pokazuje totalne brednie! Ograniczenia, zasady, dominacja dziwnej religii, mężczyźni z bronią i poniżane kobiety. Historia wciąż nie dawała mi jednak spokoju, musiałam obejrzeć kolejny odcinek…

Fabuła powoli zaczęła się wyjaśniać – bardzo niski przyrost naturalny w USA sprawia, że do głosy dochodzą konserwatywni fanatycy religijni, którzy chcą podnieść liczbę urodzeń. W tym celu tworzą instytucję “podręcznej”, czyli kobiety, której zadanie jest poczęcie i urodzenie dziecka.Komendanci przyjmują je wraz z żoną pod swój dach i raz w miesiącu przeprowadzają ceremonię zapłodnienia, na oczach żony.

Kobiety nie chcą być traktowane jak ludzie niższej kategorii, nie zgadzają się na przemoc i zaczynają walczyć z systemem. Serial pokazuje to nierówne starcie, wzbudzając przy tym przeogromne emocje. To bardzo mocny obraz, który przeszywa każdą kobietę na wskroś. Zdecydowanie polecam! Pod jego okiem…

O tym serialu też pisałam na moim blogu, artykuł znajdziesz tutaj: “OPOWIEŚĆ PODRĘCZNEJ”, CZYLI SERIAL, KTÓRY ZWALIŁ MNIE Z NÓG (I WCIĄŻ NIE MOGĘ WSTAĆ)

Trailer Opowieść podręcznej (The Handmaid’s Tale)

Opowieść, z której na początku chce mi się śmiać. Szybko jednak uśmiech zastępuje smutek i łzy…

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj