Życie

W kategorii Życie znajdziesz wpisy o tematyce kobiecej, psychologicznej i takie z nutą humoru. Dzielę się tu sprawdzonymi przepisami, trikami urodowymi oraz recenzjami seriali i filmów.

hotel dla psów warszawa
Życie

Hotel dla psów Warszawa – wakacyjny pobyt naszej Luny

W szalonym 2020 roku udało nam się wyjechać na dwa tygodniowe, wakacyjne wyjazdy. Nad jeziorem Lunka była razem z nami, jadąc nad morze postanowiliśmy zostawić ją w hotelu dla psów. Jak właściwie wyglądają takie psie wakacje, co warto o nich wiedzieć i czy polecamy hotel, w którym była Luna?
kobieta przemoc
Życie

On się nie zmieni. On Cię kiedyś zabije.

Wiem, że wciąż wierzysz, że on się jeszcze zmieni. Że przyjdzie w bukietem, pocałuje i nigdy już nie poczujesz jego ręki na policzku. Będzie miły i szarmancki, opiekuńczy i ciepły. Większość kobiet wierzy, że tak właśnie będzie. Żyją nadzieją, że to się kiedyś skończy, że to wcale nieprawda. Kończy się zazwyczaj zupełnie inaczej...
chwalenie się
Życie

Chwalenie się, czy chęć dzielenia sukcesem?

Ile razy pomyślałaś, że Twoja znajoma uwielbia się chwalić? Albo, że Twoja siostra specjalnie opowiada Ci o sukcesie córki, żeby wzbudzić zazdrość? A ile razy przemknęło Ci przez głowę, że ktoś po prostu chce się z Tobą podzielić czymś dla niego ważnym?
postanowienia urodzinowe
Życie

32 urodziny – 5 sukcesów i 2 porażki

W moim życiu minął kolejny rok, nie minęło jednak to, że wciąż kocham celebrowanie urodzin. Co roku mam też pewne postanowienia, które poniekąd wyznaczają mi drogę i pomagają uporządkować chaos. Dzięki tym planom wiem czy stoję w miejscu, czy udało mi się rozwinąć i zrealizować kolejne marzenia.
jak wybrać pościel
Życie

Czy to ważne pod czym śpimy? Czyli jak wybrać pościel

Teoretycznie wybór pościeli nie powinien wzbudzać większych emocji. Wystarczy wybrać to, co nam się podoba i po prostu dokonać zakupu. Jaki jednak materiał wybrać i gdzie szukać fajnych wzorów pościeli? Jak wybrać pościel by była funkcjonalna i pasowała do wnętrza?
pielęgnacja skóry twarzy starzenie się zmarszczki oczyszczanie
Życie

Pielęgnacja twarzy, czyli 5 kroków, które warto znać

Bardzo często pielęgnacja skóry twarzy ogranicza się do zmycia makijażu i nałożenia kremu. Warto jednak pamiętać o 5 krokach, by skóra wyglądała promiennie i zdrowo. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy jesteś po 30tce, gdy poziom elastyny, kwasu hialuronowego i kolagenu znacząco spada. Jak zatem prawidłowo dbać o skórę twarzy?
pomysły na randkę małżeństwo związek
Życie

5 prostych (i nieoczywistych) pomysłów na randkę

Randkowanie kojarzy się z pierwszymi miesiącami związku. Ukradkowymi spojrzeniami, długimi spacerami i motylami w brzuchu. A potem? Potem to wszystko znika i pojawia się codzienność. A gdyby tak wrócić do tematu i randkować nawet po kilku latach związku?
nie mówimy dzień dobry dobre wychowanie
Życie

Ile kosztuje Cię zwykłe “dzień dobry”?

Mam wrażenie, że "dzień dobry" to jedno z takich słów, które ciężko przechodzą przez gardło. Mimo swej niepozorności i neutralności, nie słyszy się tych słów tak często jak kiedyś. Tylko właściwie dlaczego? Czy zmieniły się elementarne zasady dobrego wychowania?
Polska bez podziałów solidarność
Życie

Bo marzy mi się Polska bez podziałów!

Może jestem naiwna i mam trochę wyidealizowaną wizję Polski, ale jednak marzy mi się kraj bez podziałów. Wiesz, taki w którym Polacy się różnią, ale jednocześnie dają innym przestrzeń. I nie, nie będzie to wpis polityczny, bądź spokojna. Chodzi o szacunek, tolerancję i chęć budowania jedności.