Życie

W kategorii Życie znajdziesz wpisy o tematyce kobiecej, psychologicznej i takie z nutą humoru. Dzielę się tu sprawdzonymi przepisami, trikami urodowymi oraz recenzjami seriali i filmów.

ciasto marchewkowe przepis
Życie

Ciasto marchewkowe – mój sprawdzony przepis

Masz ochotę na szybkie ciasto marchewkowe, które będzie smaczne, a zarazem wilgotne i puszyste? Poniżej znajdziesz przepis, który zawsze wychodzi, a nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy. Możesz zrobić ciasto marchewkowe z kremem albo postawić na klasykę - decyzja należy do Ciebie.
urodzinowe postanowienia podsumowanie
Życie

Skończyłam 33 lata, czyli urodzinowe podsumowanie

Urodzinowe podsumowanie na blogu to już taka moja mała tradycja. Co roku stawiam przed sobą wyzwania, chcę spełnić jakieś marzenia i pójść o krok dalej. Nie, nie trzymam się sztywno ustalonych szczegółów, zakładam jedynie kierunek, w którym mam zamiar iść. Jakie cele postawiłam sobie w tym roku i co tym razem udało się zrealizować?
sos pomidorowy do makaronu
Życie

Pyszny sos pomidorowy, który kochają moje dzieci (i cała moja rodzina)

Pomidorowa i sos pomidorowy to dwie obowiązkowe pozycje w menu dziecka. Nie twierdzę, że to podstawa u każdego malucha, ale generalizując (czego nie lubię i nieczęsto czynię) - większość woli pomidory od brukselki i szpinaku. Chcę podzielić się z Tobą przepisem na sos pomidorowy, który uwielbiają moje dziewczyny, może sprawdzi się też w Twoim domu.
maska do włosów blond anwen cool bananas
Życie

Ta maska do włosów blond to złoto! Anwen Cool Bananas

Kto mnie trochę zna ten wie, że nie jestem naturalną blondynką. Kiedyś wystarczył mi dobry szampon i uniwersalna odżywka, aby moje włosy wyglądały dobrze. Teraz sprawa nieco się skomplikowała, bo trzeba włożyć nieco więcej wysiłku z ich pielęgnację. Moim ostatnim odkryciem jest maska do włosów blond Anwen Cool Bananas, która genialnie ochładza kolor.
Irygator Panasonic EW1313G
Życie

Niedrogi i dobry irygator do zębów? Panasonic EW1313G

Higiena jamy ustnej to nie tylko codzienne szczotkowanie zębów, ale też odpowiednie czyszczenie przestrzeni międzyzębowych i dziąseł. Zawsze używałam płynów do płukania i nici dentystycznych, ale jakiś czas temu w mojej łazience zadomowił się irygator do zębów. Namówiła mnie do tego moja stomatolog i przyznam, że to strzał w dziesiątkę!
chorobliwa zazdrość zazdrosny partner
Życie

Kiedy do związku wkrada się chora zazdrość…

Zazdrość może stymulować związek, ale jej nadmiar zabija, dusząc od środka. Byłaś kiedyś zazdrosna, a może to on miał z tym problem? Było (jest?) sprawdzanie telefonu, maili, wiadomości na komunikatorze? Ciągła kontrola i oskarżenia? Uważaj, takie zachowanie często unicestwia nawet najsilniejszą relację.
dobry facet partner idealny
Życie

“Przecież to dobry facet!”, tylko co to znaczy dobry?

Ostatnio moja przyjaciółka opowiedziała mi o rozmowie, którą przeprowadziła ze swoją mamą. Temat dotyczył związków i relacji damsko-męskich. Nic nadzwyczajnego - zwykła rozmowa dwóch kobiet z różnych pokoleń i z różnym spojrzeniem na świat. Gdy doszły do dyskusji na temat dobrych przykładów z życia wziętych, jej mama zadała pytanie - "tylko co to znaczy dobry?". No właśnie, jaki facet jest dobry, a jaki nie? Dla kogo dobry? Dla mnie a może dla Ciebie?
czasami trzeba odpuścić
Życie

Bo czasami trzeba trochę odpuścić

Czujesz czasami, że życie totalnie Cię przygniata, a każda czynność wymaga podwójnego wysiłku? Zmęczenie, piętrzące się obowiązki i problemy, które za cholerę nie chcą zniknąć dają często w kość. Możesz wtedy starać się jeszcze bardziej lub... po prostu odpuścić na chwilę, zebrać siły i ruszyć naprzód.