fbpx

Dzieci

W kategorii Dzieci znajdziesz wpisy związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci i wspieraniem ich rozwoju.

zasada trzech minut 12 uścisków
Dzieci

Znasz zasadę 3 minut i 12 uścisków?

Czy w 3 minuty i z pomocą 12 uścisków możesz zmienić coś w swoim życiu? Pewnie nie wszystko, ale okazuje się, że metodą małych kroczków można zacząć ogromną rewolucję. Na czym w takim razie polega zasada 3 minut i dlaczego tak ważne jest przytulanie?
novakid zajęcia nline angielski native speaker
Dzieci

Novakid, czyli angielski dla dzieci z native speakerem – nasza opinia

Kiedyś zajęcia angielskiego kojarzyły się wyłącznie z wertowaniem książek i nudną nauką w klasie. Powtarzało się gramatykę, ćwiczyło używanie czasów i wkuwało setki słówek. Teraz dużo się zmieniło, dzięki podejściu nauczycieli i nowoczesnym metodom. Angielskiego dzieciaki mogą uczyć się także przez Internet, w domu. My korzystamy z platformy Novakid, Zosia uczy się przez zabawę z native speakerem.
jestem zmęczona moimi dziecmi
Dzieci

Czasami jestem nimi tak bardzo zmęczona, też tak masz?

Czy Ty też czasami jesteś zmęczona... swoimi dziećmi? Błagam - powiedz, że tak, żebym nie czuła się najgorszą matką świata. Kocham je nad życie i wolałabym umrzeć, niż żyć bez nich, ale czasami jest cholernie ciężko.
czy używać chodzika opinia fizjoterapeuty
Dzieci

“A mnie wkładali do chodzika i żyję!”, czyli fizjoterapeutka radzi

No właśnie - jak to jest z tymi chodzikami? Wspierają naukę chodzenia, czy wręcz przeciwnie - przeszkadzają w rozwoju malucha? Argumentem "za", który często podają rodzice jest to, że sami byli użytkownikami chodzika i nic im się nie stało. Ale czy aby na pewno? To pytanie zadałam specjaliście.
rywalizacja rodzeństwa negatywne emocje
Dzieci

Rodzeństwo bez rywalizacji: negatywne emocje

Każdy rodzic, który ma więcej niż jedno dziecko, staje codziennie przed wieloma dylematami. Teoretycznie powinien wszystko co ma, podzielić na dwa i więcej, by każde dziecko nie czuło się gorzej. Ale czy oby na pewno? Jak nauczyć dzieci zgody i co zrobić, by rodzeństwo nie czuło rywalizacji?
konkurs dla mamy czy dziecka
Dzieci

Konkurs dla dzieci, czy dla mam?

Uważam, że idea konkursów dla dzieciaków jest fajna, ale... no właśnie zawsze jest jakieś "ale". Fajna, jeśli dziecko chce wziąć udział w takim przedsięwzięciu i samodzielnie wykona pracę.
czy można przestać kochać swoje dziecko
Dzieci

Czy można przestać kochać swoje dziecko?

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym? Czy tak po prostu, z dnia na dzień, można przestać kochać swoje dziecko? To samo, które zawsze było dla Ciebie najważniejsze. Które tuliłaś do snu, któremu mówiłaś, jak bardzo kochasz. Co musiałoby się stać, żebyś przestała je kochać?
1 2 3