Dzieci

W kategorii Dzieci znajdziesz wpisy związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci i wspieraniem ich rozwoju.

dzieci na wakacjach u babci
Dzieci

Dzieci na wakacjach, czyli tydzień w roku tylko dla nas

Kocham moje dzieci nad życie, nie oznacza to jednak, że nie marzę o chwili... bez nich! Nie mamy rodziny na wyciągnięcie dłoni, dlatego takie momenty zdarzają się nieczęsto. Jest jednak taki tydzień w roku, gdy dziewczynki jadą do dziadków. Czekamy zawsze z utęsknieniem na te kilka dni w roku, które są tylko dla nas! (I naszego związku!)
angielski online dla dzieci Allright opinia
Dzieci

Angielski dla dzieci online, czyli nasza opinia o AllRight

Nie jest tajemnicą, że znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w nowoczesnym świecie. Naukę warto zacząć już w przedszkolu, żeby maluch naturalnie i płynnie wszedł w język. Problem w tym, że dzieciaki szybko się nudzą i zniechęcają. Jak w takim razie zachęcić malucha? Odpowiedzią mogą być zajęcia online – tu dziecko uczy się angielskiego przez zabawę.
dzielne dorosłe dziecko parentyfikacja
Dzieci

Parentyfikacja, czyli dziecko w masce dorosłego

Każde dziecko powinno mieć wspaniałe dzieciństwo, pełne uśmiechu i beztroski. Powinno być doceniane, przytulane i traktowane jak... dziecko. Co jednak w sytuacji, gdy następuje odwrócenie ról w rodzinie, gdy to ono przejmuje obowiązki? Gdy jest dzielnym dzieckiem, na którego barkach spoczywa o wiele więcej, niż powinno? To parentyfikacja - założenie dziecku maski dorosłego.
zasada trzech minut 12 uścisków
Dzieci

Znasz zasadę 3 minut i 12 uścisków?

Czy w 3 minuty i z pomocą 12 uścisków możesz zmienić coś w swoim życiu? Pewnie nie wszystko, ale okazuje się, że metodą małych kroczków można zacząć ogromną rewolucję. Na czym w takim razie polega zasada 3 minut i dlaczego tak ważne jest przytulanie?
novakid zajęcia nline angielski native speaker
Dzieci

Novakid, czyli angielski dla dzieci z native speakerem – nasza opinia

Kiedyś zajęcia angielskiego kojarzyły się wyłącznie z wertowaniem książek i nudną nauką w klasie. Powtarzało się gramatykę, ćwiczyło używanie czasów i wkuwało setki słówek. Teraz dużo się zmieniło, dzięki podejściu nauczycieli i nowoczesnym metodom. Angielskiego dzieciaki mogą uczyć się także przez Internet, w domu. My korzystamy z platformy Novakid, Zosia uczy się przez zabawę z native speakerem.
jestem zmęczona moimi dziecmi
Dzieci

Czasami jestem nimi tak bardzo zmęczona, też tak masz?

Czy Ty też czasami jesteś zmęczona... swoimi dziećmi? Błagam - powiedz, że tak, żebym nie czuła się najgorszą matką świata. Kocham je nad życie i wolałabym umrzeć, niż żyć bez nich, ale czasami jest cholernie ciężko.
czy używać chodzika opinia fizjoterapeuty
Dzieci

Chodziki dla dzieci – opinia fizjoterapeuty

No właśnie - jak to jest z tymi chodzikami? Wspierają naukę chodzenia, czy wręcz przeciwnie - przeszkadzają w rozwoju malucha? Argumentem "za", który często podają rodzice jest to, że sami byli użytkownikami chodzika i nic im się nie stało. Ale czy aby na pewno? To pytanie zadałam specjaliście.
rywalizacja rodzeństwa negatywne emocje
Dzieci

Rodzeństwo bez rywalizacji: negatywne emocje

Każdy rodzic, który ma więcej niż jedno dziecko, staje codziennie przed wieloma dylematami. Teoretycznie powinien wszystko co ma, podzielić na dwa i więcej, by każde dziecko nie czuło się gorzej. Ale czy oby na pewno? Jak nauczyć dzieci zgody i co zrobić, by rodzeństwo nie czuło rywalizacji?
1 2 4