Zwierzenia

Zawsze staram się wspierać, motywować, rozśmieszać i pocieszać nie tylko gdzieś z oddali, ale także być blisko, gdy jest taka potrzeba. Nie pozostawiam wiadomości i maili bez odpowiedzi, często angażując się nie tylko w rozmowę, ale i realną pomoc. W trakcie prawie dwóch lat blogowania wysłuchałam setek historii – tych radosnych i tych zdecydowanie mniej optymistycznych. Wiele razy dostawałam też wiadomości ze słowami: “Magda, powiedz o tym głośno / przybliż ten problem / chcę, żeby inne kobiety nie popełniały mojego błędu.”

Długo myślałam, jak pokazać historie moich czytelniczek, aż w końcu powstał pierwszy artykuł z serii #zwierzenia . Jeśli Ty też chcesz podzielić się swoją historią i dać siłę innym kobietom, napisz do mnie: magda@magdapisze.pl

zwolnienie po macierzyńskim
Zwierzenia

Zwolnili mnie z pracy po macierzyńskim #zwierzenia

Dużo mówi się o tym, że prawo chroni wracające do pracy mamy. Przepisy teoretycznie są po naszej stronie i jeśli pracodawca nie wskaże konkretnego powodu, to właściwie nie może nas zwolnić. Tym bardziej, jeśli karmimy piersią i pracujemy na 7/8 etatu. W praktyce nie zawsze wygląda to jednak kolorowo. Dzisiaj opowiem Ci historię Karoliny, której pracodawca wręczył wypowiedzenie po powrocie z macierzyńskiego.
nastoletnia ciąża
Zwierzenia

Nastolatka w ciąży #zwierzenia

Nieplanowana ciąża, zwłaszcza w wieku kilkunastu lat, nie jest łatwą sytuacją. Ani dla młodej mamy, ani jej rodziców. Często brakuje zrozumienia i wsparcia, a nastolatka zostaje z problemem sama. Ile jest nastoletnich ciąż i matek w Polsce i czy urodzenie dziecka tak wcześnie to koniec świata? Na te pytania odpowiedzą nam statystyki z GUS i czytelniczki bloga, które urodziły dziecko, jako nastolatki.