Zwierzenia

W trakcie kilku lat blogowania wysłuchałam setek historii – tych radosnych i tych zdecydowanie mniej optymistycznych. Wiele razy dostawałam też wiadomości ze słowami: “Magda, powiedz o tym głośno / przybliż ten problem / chcę, żeby inne kobiety nie popełniały mojego błędu.”

Długo myślałam, jak pokazać historie moich czytelniczek, aż w końcu powstał pierwszy artykuł z serii #zwierzenia . Jeśli Ty też chcesz podzielić się swoją historią i dać siłę innym kobietom, napisz do mnie: magda@magdapisze.pl

Zwierzenia

Mój narzeczony został ojcem, ale to nie ja jestem matką! #zwierzenia

Najpierw wielka miłość, potem pierścionek i plany na "żyli długo i szczęśliwie" - piękny scenariusz, prawda? Było wspólne mieszkanie, lista gości i biała sukienka czekająca na odbiór z salonu. Niespodziewanie pojawiło się jednak dziecko. Jego dziecko. Potem były już tylko łzy, koniec marzeń i wielka pustka w sercu i życiu Mileny.
nie chce dzieci
Zwierzenia

Nie chcę mieć dzieci! #zwierzenia

Rodzicielstwo jest ważne. Jednocześnie to taka ciekawa rzecz, na której każdy się zna - każdy lepiej niż Ty. Co ciekawe, większość osób nie pozostawia miejsca na własne zdanie w tej kwestii, a manifestuje swoje w każdej możliwej sytuacji. Wszyscy wiedzą lepiej od Ciebie jak wychowywać, ubierać, ile dzieci mieć i jak powinny się rozwijać. Nawet rząd jest tą kwestią mocno zaaferowany, a swoją cegiełkę dokłada też kościół. Bo w tym kraju MUSISZ mieć dzieci, które wychowasz wg konkretnych reguł. Ale co w przypadku, gdy ja nie chcę dzieci?
zwolnienie po macierzyńskim
Zwierzenia

Zwolnili mnie z pracy po macierzyńskim #zwierzenia

Dużo mówi się o tym, że prawo chroni wracające do pracy mamy. Przepisy teoretycznie są po naszej stronie i jeśli pracodawca nie wskaże konkretnego powodu, to właściwie nie może nas zwolnić. Tym bardziej, jeśli karmimy piersią i pracujemy na 7/8 etatu. W praktyce nie zawsze wygląda to jednak kolorowo. Dzisiaj opowiem Ci historię Karoliny, której pracodawca wręczył wypowiedzenie po powrocie z macierzyńskiego.
nastoletnia ciąża
Zwierzenia

Nastolatka w ciąży #zwierzenia

Nieplanowana ciąża, zwłaszcza w wieku kilkunastu lat, nie jest łatwą sytuacją. Ani dla młodej mamy, ani jej rodziców. Często brakuje zrozumienia i wsparcia, a nastolatka zostaje z problemem sama. Ile jest nastoletnich ciąż i matek w Polsce i czy urodzenie dziecka tak wcześnie to koniec świata? Na te pytania odpowiedzą nam statystyki z GUS i czytelniczki bloga, które urodziły dziecko, jako nastolatki.