Skacz! Nikt nie będzie Cię wspierać, nikt nie poklepie Cię po ramieniu, ale to nieważne

Jeśli masz plan, potrzebę i chęć, to skacz. Serio, jeśli czekasz, aż ktoś powie Ci, że to wspaniale, to możesz się nie doczekać. Niestety wszyscy dookoła bardziej cieszą się z porażki innych niż z sukcesu. Nie wiem, czy znajdują w tym radość, czy po prostu zazdroszczą innym odwagi. Skłaniam się bardziej ku drugiej opcji, ale i tak się nie dowiem, bo życzę innym wszystkiego, co najlepsze. Cieszę się z sukcesów, inspiruję się ich odwagą i klepię po ramieniu, żeby dodać otuchy.

Stoję na krawędzi

Właśnie tak określiłabym stan, w którym się obecnie znajduję. Od kilku miesięcy mam spakowany plecak, w głowie dobrze ułożony plan i dotarłam nad urwisko. Brakuje mi tylko odwagi. Zdecydowanie za długo tu tkwię. Raz już nawet oddaliłam się od krawędzi na parę metrów, by znowu poczuć chęć postawienia wszystkiego na jedną kartę.

Wiele kobiet stoi właśnie na takiej krawędzi. Chce zrobić coś odważnego, wyjść z ukrycia, zacząć zmieniać swoją rzeczywistość, ale najnormalniej w świecie bardzo się boi. Znasz to uczucie? Gdy długo o czymś myślisz i ułożysz sobie nie jeden plan, a nawet dwa, ale jednak masz obawy? Gdy jesteś tak blisko podjęcia decyzji, ale coś Cię powstrzymuje?

Co Cię trzyma, co nie pozwala Ci iść dalej i skoczyć?

Brak wsparcia i zrozumienia zabija

Mnie bardzo długo powstrzymywała opinia otoczenia. Mimo tego, że mogę zawsze liczyć na mojego męża i przyjaciółki, to wszyscy ludzie dookoła mocno mnie hamowali. To po prostu było w mojej głowie. Czułam się tak, jakby czekali na moje potknięcie i wcale nie dlatego, żeby podać mi dłoń, a raczej po to by powiedzieć: “a nie mówiłem”.

Pierwszym krokiem ku nowej rzeczywistości był ten blog. Ależ się bałam tego, co powiedzą inni. Rodzina, znajomi. Najpierw opowiedziałam o tym najbliższym, o dziwo reakcja była pozytywna. To skłoniło mnie, do odsłonięcia rąbka tajemnicy szerszemu gronu odbiorców. Pamiętam też bicie serca, gdy po raz pierwszy mój mąż udostępnił wpis u siebie na wall’u. Ja nie miałam odwagi, bałam się reakcji.

Może myślisz, że to tylko taki sobie blog. Cóż to w sumie wielkiego. Serio? Załóż, napisz kilka tekstów i opublikuj, wtedy porozmawiamy 🙂 Jeśli to zrobisz, będę Cię wspierać i dam Ci kilka rad, które być może pomogą Ci uwierzyć w siebie. Może Tobie będzie prościej na starcie.

Czy nie jest właśnie tak, że nikt nie chce Cię poklepać po ramieniu, a czeka aż upadniesz? Weźmy sobie taki przykład – znajoma z Twojego otoczenia przechodzi na dietę. Co wtedy mówią wszystkie koleżanki? Na pewno jej się nie uda, pójdzie raz pobiegać i jej przejdzie, karnet na siłowni pewnie będzie leżał na półce, a jak schudnie to i tak będzie jojo. Jest tak? No jest. Niewielu ludzi zmotywuje i doda otuchy w trudnym momencie.

A gdy zmieniasz pracę, chcesz otworzyć, dajmy na to – sklep z ubraniami. Na bank wybierzesz zły asortyment, będzie za drogo i nikt tego nie kupi, a Ciebie zjedzą koszty lokalu. No i wszyscy teraz kupują w internecie, ale Ty na pewno nie dasz sobie rady, bo to dużo kasy, wiedzy i energii. Jest tak? No jest.

Miej to wszystko w dupie!

Serio. Taka właśnie jest moja rada. Może trochę niepoprawna, ale trafiająca w sedno. Skacz! Działaj i nie zastanawiaj się co myślą inni. Oni nadal będą tkwili w tym samym miejscu, zmieni się tylko obiekt, który będą pogrążać. A Ty możesz wiele zyskać. A nawet jak się nie uda, to co z tego? Upadniesz, wstaniesz i poprawisz koronę. Pójdziesz dalej.

Ja właśnie stoję na krawędzi, od skoku dzielą mnie milimetry. Jeśli nie jesteś jak oni, to poklep mnie proszę po tym cholernym ramieniu, o którym piszę. Szepnij mi słowo wsparcia i daj kopa w dupę! Chcę skoczyć i sprawdzić, jakie to uczucie. Jak mi nie wyjdzie, to ułożę kolejny plan i znajdę kolejne urwisko.

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

  1. […] Samo założenie firmy nie jest trudne. Wizyta w urzędzie trwa kilka minut, maksymalnie kilka dni trwa nadanie NIPu i REGONu. Uwierzenie w swoje możliwości i dobre przygotowanie pomysłu to już większy ambaras. Potem już tylko ogarnięcie biznesu, dopilnowanie terminów płatności i najważniejsze – zdobycie klientów i zarobienie na siebie. Brzmi strasznie i nawet trochę straszne jest. Ale wiesz, że nie ma rzeczy niemożliwych? Od pewnego czasu to moje motto. Nie zniechęcaj się pierwszymi trudnościami i problemami, odetchnij i poszukaj innej drogi. Jeśli naprawdę chcesz mieć własny biznes i czujesz, że jest to rozwiązanie dla Ciebie, to po prostu skocz! […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj