Przestań pieprz*ć i wesprzyj drugą kobietę!

Tak, być może to mocne słowa, ale błagam – przestań pieprzyć i wesprzyj drugą kobietę! Bo kto ma ją zrozumieć, jak nie Ty, druga kobieta. Nie patrz na nią tak, jakbyś nie rozumiała. Nie oceniaj, bo sama nie lubisz być oceniana.

Niby takie same, a jednak inne

Mamy tę samą płeć i te same problemy. Łączą nas macice, piersi, emocje, relacje i cholerna góra innych spraw, a jednak… nie potrafimy się wzajemnie zrozumieć. I nie, wcale nie musimy być takie same, bo przecież piękno świata polega na różnorodności. Jesteśmy wysokie lub niskie, szczupłe lub pulchne, mamy ciemne lub jasne włosy, lubimy zapach pomarańczy lub spalin, ale wszystkie jesteśmy kobietami!

Łączą nas te same doświadczenia, problemy i odczucia. Tak, z facetami też, ale dobrze wiesz, o czym piszę.

Nie potrafię zrozumieć, czemu kobiety potrafią ranić inne kobiety i często robią to z premedytacją.

Mnie bolało bardziej, to ja mam gorzej!

O co mi właściwie chodzi? A no o to, że kobieta kobiecie potrafi zgotować piekło, chociaż sama dokładnie wie, jak wygląda nasz świat. Jakoś tak się dziwnie składa, że magicznie ta druga nigdy nie wie co to ból, strach i lęk, jak w życiu może być źle i ile wysiłku kosztuje codzienna rzeczywistość.

Poród? Ta druga wie lepiej co to znaczy rodzić dziecko.

Praca? Daj spokój, nie znasz jej szefa.

Obowiązki domowe? Nie przesadzaj ona to dopiero ma sajgon.

Oceniają nas matki, siostry, babki, teściowe, koleżanki i nawet Pani Krysia z warzywniaka. Wiedzą wszystko lepiej, zawsze mają gorzej lub lepiej, jeśli tego akurat wymaga sytuacja. I wiesz, rzygać mi się już od tego chce! Zamiast zrozumieć, poklepać po ramieniu, pomóc znaleźć rozwiązanie, masowo oceniamy i czepiamy się cholera wie czego.

Że u tej drugiej jej zawsze syf, że bez makijażu chodzi. Że jej dzieci oglądają bajki i biegają w samopas, a na męża nie czeka ciepły obiad. Pracuje – źle, nie pracuje – jeszcze gorzej. Nie ma dzieci? O cholera, nienormalna! Ma czwórkę? Na cholerę jej tyle dzieci?! O, przytyła! Świetnie, zawsze była chuda! Ma za dużo ciała? Gruba krowa…

A może by tak inaczej?

Wiesz, może warto zrozumieć tę, której życie wali się na głowę. Wyciągnąć rękę, gdy nie radzi sobie w pracy. Zająć się dzieckiem młodej mamy, żeby mogła się przespać, zamiast opowiadać, jak to “ja zawsze miałam wszystko zrobione”. Porozmawiać z córką o tym, że teraz zerwanie z chłopakiem jest trudne, ale kiedyś będzie jeszcze dobrze. Bez komentowania, że to bezsensowny powód do płaczu. Zmotywować koleżankę, gdy zacznie chodzić na siłownię, a nie śmiać się za plecami, że i tak zaraz jej zapał minie.

Przykładów można mnożyć, bo tyle problemów, radości, rozterek i nieszczęść, ile nas – kobiet. Ale przecież nikt nie zrozumie kobiety tak, jak inna kobieta! Dlaczego w takim razie wsparcie przychodzi nam tak ciężko?

Girl power!

Siła jest kobietą!

I to wcale nie tak, że nie potrafimy. Owszem, czasami wychodzi nam to genialnie! Umiemy zjednoczyć się w imię ważnej dla ogółu sprawy, ale zapominamy o niuansach codzienności. Do cholery – zacznijmy cieszyć się z sukcesów innych kobiet, motywujmy, pomagajmy, uśmiechajmy się i… wspierajmy! Bo siła jest kobietą! Walczymy jak lwice o nasze dzieci, przekonania i pasje. Zacznijmy robić to razem, dla dobra nas wszystkich.

Dla córek, matek, ciotek, przyjaciółek i nawet tej czepliwej Pani Krysi z warzywniaka, która ma problem z brakiem czapeczki u bąbelka. Bądźmy razem, uczmy się na wspólnych błędach, śmiejmy w głos i wymieniajmy uśmiechem mijając się w tłumie. Ale błagam – przestańmy pieprzyć i wesprzyjmy drugą kobietę!

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj