Przepraszam, że mam fajnego męża!

Serdecznie Cię przepraszam, że mam fajnego męża. Takiego, który ma dwie ręce, potrafi odnieść pusty kubek po herbacie do zmywarki i wykąpać córki, a potem poczesać im włosy i zaśpiewać kołysankę. Że nie pije, nie bije i dba o mnie. No bardzo przepraszam, że nie mogę na niego narzekać. Jeśli Cię to pocieszy, to ideałem nie jest, ale z tego co wiem nikt jeszcze ideału nie spotkał.

Dobrze trafiłaś, ale po ślubie mu przejdzie – mąż

Mówili, że wyjątkowo dobrze trafiłam. Bo inteligentny i elegancki, drzwi otwiera do samochodu i kwiaty ładne przynosi. Ano czy trafiłam? W kapuście go przecież nie znalazłam! No nie, ja go wybrałam. Nie biorę byle czego, w końcu męczyć musiałabym się z nim do końca życia. Wiem,że istnieją rozwody, ale jakoś tak dziwnie, na ślubnym kobiercu myśleć o ewentualnym zwinięciu manatek.

Po kilku nieudanych związkach wiedziałam już czego chcę i wtedy napatoczył się On. Koleżanki z pracy nie wierzyły, gdy mówiłam, że to mój przyszły mąż, a tu psikus – po 5 miesiącach miałam już pierścionek na palcu. Podobno zaszłam w ciążę i dlatego tak szybko. Powiem Ci, że w takim razie to była wyjątkowo dłuuuga ciąża, bo starsza pojawiła się 1,5 roku po ślubie.

A skoro już o ślubie mowa – to nie zmieniło mu się. Wciąż przynosi kwiaty, pamięta o wszystkich rocznicach (nawet o tych, o których ja zapominam). Na kawę z koleżanką lub książką i na zakupy wysyła mnie za każdym razem, gdy widzi, że PMS mnie dopada albo mam gorszy dzień.

Przeczytaj też: ROCZNICE ŚLUBU – JAK SIĘ NAZYWAJĄ?

Był przy poczęciu, musi być przy wychowaniu – ojciec

Wychodzę z założenia, że skoro facet był przy Tobie w momencie poczęcia, to fajnie, żeby był też przy wychowaniu tegoż owocu. Pamiętaj, to nie jest tak, że mam fajnie, bo mąż mi pomaga przy dzieciach, bo wiesz, te dzieci to są też jego. On nie myje,nie czesze i nie odprowadza do przedszkola moich dzieci – one są NASZE.

Niestety trafiły mu się dwie córki, więc zamiast na piłkę wozi na balet. Musi też czasami zostać klientem najlepszego zakładu fryzjerskiego w mieście. Jakie to szczęście, że nie jest łysy! Nie to, że mam coś do łysych facetów, ale moje córki kochają tę zabawę i jeden klient w postaci mamy im nie wystarczy.

Życie z dziećmi to obowiązki, no niestety, przykro mi. Mimo tych wielu wspaniałych chwil i uniesień, jest też wycieranie tyłka po kupie i zmywanie wymiocin z podłogi.

Ideałów nie ma!

No nie ma. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego w lodówce znajduję pusty słoik po ogórkach albo pustą butelkę po keczupie. Nie ogarnę też tego, że będąc przeziębionym można mierzyć sobie temperaturę 10 razy dziennie, w oczekiwaniu na pojawienie się gorączki. Denerwuje mnie też to, że gdy ja zdenerwowana wyrzucam z siebie jak pistolet maszynowy słowa, on siedzi, patrzy i milczy. A gdy pada standardowe pytanie: I co, nic nie powiesz?, on czeka, aż trochę ochłonę i dopiero wtedy mówi.

Mimo tego, że nie jest ideałem jest moim najlepszym przyjacielem. My po prostu ze sobą rozmawiamy. Nie zamiatamy nic pod dywan, czasami się spieramy, ale wiemy, że jesteśmy w tym wszystkim razem. To nasze życie, nasze obowiązki i nasze radości. Nie dzielimy na moje i jego. Mogę powiedzieć mu o wszystkim i wiem,że nie wyśmieje nawet najgłupszego pomysłu. Że mnie przytuli, gdy będzie mi bardzo smutno, tak bez powodu. Że w każdej sytuacji mogę na niego liczyć.

Łatwo Ci mówić, nie każda tak ma

A powiem Ci, że łatwo. Masz rację. Bo jasno stawiamy sprawy. Ile razy zamiast czekać,aż mąż ruszy się z kanapy, zrobiłaś coś za niego? Ile razy rozmawiałaś z nim szczerze? Ile razy zostawiałaś go z dziećmi samego? Ile razy zrobiłaś dla niego coś miłego?

Bez podziału obowiązków, ustalenia priorytetów i wzajemnej serdeczności daleko nie zajedziesz. Nie bądź dla niego niemiła, nawet jeśli on taki jest. Nie rób wszystkiego za niego, nie unikaj rozmowy. Daj mu szansę, pozwól przewinąć dzieciaka, on wcale nie zrobi tego gorzej niż Ty. Wdrażaj go w życie, nie wykluczaj. Nie strasz, nie groź i nie szantażuj. To do niczego dobrego nie doprowadzi. A jeśli jest przypadkiem beznadziejnym, może po prostu go rzuć, bo szkoda reszty Twojego życia na walkę z wiatrakami.

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj