5 prostych (i nieoczywistych) pomysłów na randkę

Randkowanie kojarzy się z pierwszymi miesiącami związku. Ukradkowymi spojrzeniami, długimi spacerami i motylami w brzuchu. A potem? Potem to wszystko znika i pojawia się codzienność. A gdyby tak wrócić do tematu i randkować nawet po kilku latach związku?

Czym właściwie jest randka?

Zanim przejdziemy do kilku prostych i nieoczywistych pomysłów na randkę, przybliżę Ci jej definicję. Tak dla przypomnienia sedna sprawy, żebyś nie miała wątpliwości, że randkować można na różne sposoby.

Definicja randki

Czym właściwie jest ta cała randka? Tu z pomocą przychodzi nam Wikipedia.

Randka pochodzi od francuskiego rendez-vous, czyli umówionego spotkania miłosnego. To spotkanie, którego celem jest nawiązanie lub rozwinięcie relacji dwóch osób. Randka inicjowana jest chęcią umocnienia zażyłości emocjonalnej, seksualnej lub małżeńskiej (!!!). Randką można nazwać każde spotkanie, którego celem jest wspólne spędzenie czasu i pogłębienie relacji.

Standardowymi elementami, które towarzyszą randce są: adoracja, ukazanie swoich oczekiwań w stosunku do partnera, a także poznanie się partnerów i pogłębienie relacji.

Randka nie tylko wieczorem

Jaki obraz pojawia się w Twojej głowie, gdy myślisz o randce? Pewnie jesteś ładnie ubrana, pięknie pachniesz perfumami i nie możesz doczekać się, aż wyjdziecie z domu. Pewnie jest wieczór, prawda? Przed Wami kolacja lub kino, a potem może spacer w świetle księżyca. Brzmi niesamowicie!

Problem pojawia się jednak, gdy nie masz z kim zostawić dzieci lub gdy nie chcą wypuścić się z domu. Może długo pracujesz albo on bierze zazwyczaj nocne zmiany. Wymkniecie się pewnie szybko z domu i nie będziesz miała czasu na porządne ułożenie włosów. Być może zostaniecie na kanapie, a wytworną kolację zastąpi paczka czipsów. Magia pryska, a Was znowu dopada szara rzeczywistość, prawda?

Randka nie musi być wcale standardowa. Nie musicie rezerwować całego wieczoru i wytwornej restauracji, żeby spędzić ze sobą kilka wyjątkowych chwil. Co powiesz na randkę w ciągu dnia? Taką trochę inną i mniej skomplikowaną pod względem logistycznym.

Pomysły na randkę

No dobra, ma być niestandardowo, niebanalnie, ale jednocześnie wykonanie ma być osiągalne dla większości zabieganych ludzi. Jeśli nie masz jak wyrwać się na romantyczną kolację i spacer pod gwieździstym niebem, może zainteresuje Cię kilka moich prostych pomysłów na randkę.

Śniadanie we dwoje #1

Wiem, wiem – najlepszą opcją byłaby kolacja ze śniadaniem, ale jak się nie ma co się lubi… to wystarczy samo śniadanie! Nie masz czasu, spieszysz się i gonisz w każdy poranek? Możecie wstać chwilę wcześniej, a składniki śniadania przygotować już wieczorem. Pyszna, ciepła kawa w łóżku, croissanty, owoce lub owsianka – brzmi nieźle? Jeśli Twój facet przynajmniej trochę zna się na gotowaniu, bez problemu przygotuje naleśniki, które zjecie wspólnie na balkonie, tarasie lub przy kuchennym stole.

Znajdziecie nieco więcej czasu? Możecie wyskoczyć do kawiarni i zaszaleć! Od czasu do czasu warto rozpieścić podniebienie pysznym śniadaniem, które ktoś poda pod nos, prawda?

Pyszna kawa na mieście #2

Skoro jesteśmy już przy kawiarni… możecie wyskoczyć przed pracą na pyszną kawę z pianką. Nie każda randka musi przecież trwać kilka godzin! Magicznie może być też podczas półgodzinnego sam na sam, skradzionego ukradkiem. Bo liczy się jakość a nie długość!

Lunch dla dwojga #3

Wspólny poranek brzmi nieźle, ale nie ma opcji na realizację? Co powiesz na wspólny obiad? Raz na jakiś czas możecie wyskoczyć na obiad i pobyć chwilę razem. Będzie to fajna odskocznia zwłaszcza wtedy, gdy posiłek kojarzy Ci się wyłącznie z karmieniem dzieci i zjadaniem zimnych ziemniaków. Wiem, że to też może być problematyczna godzina, ale od czasu do czasu możecie nagiąć nieco zasady. Ustawić spotkanie na mieście, przeciągnąć przerwę obiadową i pobyć tylko we dwoje.

Domowa kolacja marzeń #4

Nie masz czasu rano, a w środku dnia to już w ogóle odpada? Marzysz o restauracji, ale nie masz ani czasu, ani możliwości? Zrób w takim razie romantyczny wieczór w domu! Porzuć zimne kanapki, nie zamawiaj też pierwszego lepszego fast fooda. Umówcie się na konkretny wieczór, połóżcie dzieci spać szybciej i usiądźcie do pięknie nakrytego stołu. Nie musisz spędzać kilku godzin przy garach, zamówcie coś pysznego!

Raz na jakiś czas taka magia kolacji przy świecach jest wskazana! Ale pamiętaj – nie włączaj telewizora podczas posiłku. Rozmawiajcie, patrzcie sobie w oczy i rozluźnijcie się. To przecież randka!

Oczywiście, film po takiej kolacji we dwoje jest wskazany. Chociaż ja miałabym inny plan na końcówkę romantycznego wieczoru… 😛

Dzień urlopu wyłącznie dla związku #5

Jeśli właśnie mruczysz pod nosem, że nigdy nie uda się Wam zrealizować nic z powyższej listy, bo wciąż brak czasu i obowiązków za dużo, to… Może warto wylogować się z codziennej rutyny na jeden dzień? Wiesz, totalnie zaszaleć i zrobić wszystko na raz? Oboje bierzecie dzień wolny, kilka dni wcześniej przygotowujecie plan i robicie totalny reset?

Odwozicie dzieciaki do przedszkola i szkoły, a jeśli ich nie macie – śpicie do 9. Potem leniwe śniadanie z promieniami słońca wpadającymi przez okno. Szybki prysznic lub nieco dłuższy (we dwoje). Potem spacer, wypad na rowery lub sens filmowy w środku dnia (cała sala tylko dla Was!). Możecie ugotować wspólnie obiad lub wyskoczyć do miłej knajpki, by pobyć chwilę razem. Nie róbcie w tym dniu nic poza spędzaniem czasu we dwoje i pielęgnowaniem relacji.

Związek należy pielęgnować

W każdym związku pojawiają się kryzysy – to normalne. Nie znam pary, która od momentu poznania nie przeżyła burzy. Ważne jednak, by pielęgnować związek i nie dać się zabić rutynie. Łatwo zgubić endorfiny i motyle w brzuchu wraz z kolejnymi latami związku. Trudniej jest to jednak odbudować od zera. Nasze życie składa się z wielu małych gestów, magicznych momentów, trudu dnia codziennego i wielu kryzysów. Ważne jednak, by doceniać partnera i wciąż budować relację.

Bo związek jest jak ogród

To trochę tak jak z ogrodem. Na początku mamy wielki zapał, sadzimy kwiaty, krzewy i drzewa. Z biegiem lat wszystko się rozrasta, czasami niektóre rośliny umierają. Bez pielęgnacji, podlewania, nawożenia i porządków, ogród nigdy nie będzie piękny. Tak samo jest ze związkiem – zaniedbana relacja po prostu znika.

.

Inne pomysły znajdziesz w moim artykule dla Mamopracuj.pl

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj