Nie czekaj, zacznij żyć tu i teraz! Zwolnij,by potem wystrzelić w kosmos!

Wciąż coś odkładasz na później? Boisz się, że coś Ci się nie uda? A może obawiasz się opinii innych? Zdradzę Ci sekret – świat nie czeka, pędzi dalej, a z nim razem inni ludzie, którzy za Ciebie Twojego życia nie przeżyją. Nie bój się opinii, zmian i szalonych pomysłów. Nie czekaj – zacznij żyć tu i teraz!

Tak, wiem – to nie takie proste i łatwo mi powiedzieć. Jeśli przeczytałaś chociaż kilka moich tekstów to wiesz, że na głowie mam sporo obowiązków, dużo planów i czasami zbyt mało odwagi, by je zrealizować. Ale wiesz co? Próbuję! Chcę żyć tak, jak żyją Ci którym czasami zazdroszczę. Chcę cieszyć się z każdego dnia, wstawać i zasypiać z uśmiechem. Być dumna z siebie, swojej rodziny i iść do przodu. Nie ważne co powiedzą inni, to moje życie i absolutnie nikt, kto chciałby je ocenić, nie przeżyje go za mnie.

Kosmici istnieją i mają się świetnie

Jakiś czas temu poznałam osobę, z której planów naśmiewali się inni. Nie wierzyli, że jej się uda. A ona szła pod prąd, żyła tak, jak sobie wymyśliła i dążyła do celu. Codziennie z uporem maniaka realizowała cel – rozwój swój i swojej firmy. Im częściej inni ludzie pukali się w głowę, tym jej siła i ambicja rosła. Po kilku latach, Ci wszyscy ludzie, którzy ją tak wspaniale “motywowali”, zazdroszczą, że żyje tak, jak chce. Nie czeka na urlop, podwyżkę, jest dumna z tego, co robi i świetnie się przy tym bawi.

Ten ktoś powiedział kiedyś, że to, co robisz nie musi podobać się wszystkim, musi dawać satysfakcję Tobie i nie może krzywdzić innych. Że ważna jest wiara w siebie i dumna z każdego, nawet niewielkiego sukcesu. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie to przekonuje. Lekkie to nie jest, wprowadzenie w życie wymaga odwagi, konsekwencji i szczerej chęci.

Jak zbudować rakietę?

Jak to zrobić? Każdy ma pewnie swój sposób. Jaki jest mój? Zwolnić, by potem wystrzelić w kosmos! W pędzie niczego nie osiągniesz, nie zaczniesz, nie poczujesz. O tym, jak mi się to udało napisałam tutaj:
ZWOLNIJ. ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ I SPRAWDŹ, CZY TY TEŻ MUSISZ WYSKOCZYĆ Z POCIĄGU .

Zwolniłam, odetchnęłam, mam więcej energii. Powoli czas na zdobycie kosmosu, prawda? Buduję statek, ruszam niebawem! Staram się nie odkładać pracy na później, powoli zbieram części, by móc wystartować. A Ty? Gdzie jesteś? Na jakim etapie? Wypatrzyłaś już swój cel, masz lunetę, przymierzasz powoli skafander? Jesteś gotowa na podbój wszechświata?

Nieważne, co będzie Twoim celem, na jakiej planecie chcesz wylądować. Odkładasz decyzję o dziecku, bo jeszcze nie masz mieszkania? A może brakuje Ci auta, albo chcesz wykorzystać swoje 5 minut w pracy? Z doświadczenia wiem, że nie ma idealnego momentu na dziecko, a ten najbardziej zbliżony do ideału często jest już za późno. A może chcesz zacząć ćwiczyć? Ale stroju sportowego nie masz i siłownia jakoś tak daleko. Albo kasy na karnet brak. A biegać nie lubisz, bo… nie lubisz. Nie próbowałaś, ale przecież wiesz, że bieganie to nie jest sport dla Ciebie? Poza tym wszyscy biegają, to po co pchać się w tłum.

Chcesz zobaczyć gwiazdy z bliska, czy wciąż Cię przerażają?

No niby można i tak, wymówek jest sporo. Sama znam kilka i to całkiem niezłych! Na miejsce dziecka i ćwiczeń, możesz oczywiście podstawić wszystko, a potem pięknie się wykręcić. Natknęłam się wczoraj na pewien cytat, którego autorką jest Eleanor Roosevelt. O codziennym przekraczaniu swoich barier, wychodzeniu ze swojej strefy komfortu. Chociaż nie przepadam za tym stwierdzeniem, to tutaj pasuje idealnie. Nie czekaj, zbierz siły i poleć w kosmos!

Każdego dnia rób jedną rzecz, która Cię przeraża.


Eleanor Roosevelt

ZMIANY – CZY SĄ POTRZEBNE, JAK ZACZĄĆ I CO DALEJ?

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj