Narodziny gwiazdy (A Star Is Born) – najlepszy film jaki ostatnio widziałam

Tak, zdecydowanie najlepszy film, jaki ostatnio widziałam. Historia wielkiej pasji i ogromnej miłości. Nie martw się, nie będzie to spoiler – możesz czytać dalej.

Narodziny gwiazdy – remake sprzed lat

Jeśli myślisz, że jest to film o Lady Gadze, to jesteś w błędzie. Nie jest to ekranizacja biograficzna ani inspirowana życiem piosenkarki, a wspomniana gwiazda urzekła twórców dopiero na castingu do filmu. Historia opowiada o młodej kobiecie, która rozkwita i rozwija swoją karierę, dzięki starszemu od niej mężczyźnie, który jest u szczytu sławy.

Pierwszy raz pokazano A Star Is Born w 1937 roku. Film ukazywał historię aktorów z Hollywood, doświadczonego aktora i bardzo młodej kobiety, która dopiero aktorką chciałaby być. Kolejna odsłona, to rok 1954 i lekka wariacja poprzedniej wersji – wciąż aktorzy, ale już śpiewający, co czyni ten film musicalem. Historia piosenkarki pojawia się dopiero w 1976 roku i jest podstawą do najnowszej wersji. W filmie zagrała znana Barbara Streisand, wcieliła się w rolę wschodzącej, przy boku Johna Normana Howarda, wielkiej gwiazdy.

Historia, która porusza serca

Mimo tego, że film opowiada o wielkiej i burzliwej miłości, pokazuje także ogromną pasję do muzyki. Nie jestem wielbicielką tkliwych historii miłosnych, nie pasjonują mnie też komedie romantyczne, jednak oglądałam z zapartym tchem.

Film nakręcony jest z ogromnym rozmachem, a zdjęcia są tak piękne, że zapierają dech. Śmiałam się, chciałam krzyczeć i płakałam razem z bohaterami. Tak dobrego filmu, nie widziałam już dawno! Niektórzy mówią, że to produkcja pokroju Titanica, ale nie oszukujmy się – ten film ma duszę, której historia pasażerów tonącego statku, nie.

Być może Narodziny gwiazdy porusza serca, bo to obraz zwykłej, przeciętnej dziewczyny, która potrafi śpiewać. Sama chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dobrze. Odkrywa ją, całkiem przypadkiem, Jack – artysta, który jest u szczytu kariery, a na jego koncerty przychodzą tysiące ludzi. Ma jednak jeden mankament – jest uzależniony od alkoholu. Gdy widzi Ally, występującą w podrzędnym klubie, jego spojrzenie mówi więcej niż milion słów.

Ogromna pasja do muzyki, świat show businessu, alkohol, trasy koncertowe i historia dwojga ludzi, których łączy miłość do siebie i muzyki, a dzieli uzależnienie. Film wręcz naładowany jest emocjami.

Lady Gaga błyszczy jak nigdy dotąd

Trudno nie odnieść wrażenia, że to film o Lady Gadze. Znając jej historię chociaż trochę, wiesz, że mogłaby się ona wydarzyć naprawdę. Do roli Ally rozważane były różne gwiazdy, między innymi Beyonce, Rihanna czy Selena Gomez. Bradley – jakże Ci dziękuję, że wybrałeś właśnie ją!

Nie jestem fanką Gagi, ba nawet nie znam wielu jej piosenek. Jestem w stanie wymienić kilka tytułów i zanucić dwie melodie. Przebój Paparazzi wolę w wersji Lynzie Kent. W przeciwieństwie do Gagi, Cooper jest moim ulubieńcem! Przystojnym, utalentowanym i sympatycznym facetem. W tej ekranizacji nie tylko grał, on ją również wyreżyserował. Miał też osobisty wkład w scenariusz.

To, co zrobiła ze mną Gaga, śpiewając w filmie A Star Is Born, jest jednak nie do opowiedzenia! Pokazała, jak wielką jest gwiazdą, jaki wspaniały ma talent i niestety… przyćmiła Bradleya! Fakt, że grał genialnie i nawet śpiewał, ale jej głos, jej osoba… WOW!

Muzyka, której nie zapomnisz

Genialna muzyka jest wspaniałym tłem tej historii. Nie bez przyczyny główna piosenka zgarnęła jedną z tegorocznych Grammy i Oscara! Płyta ze ścieżką dźwiękową z filmu, w pierwszym tygodniu po jej premierze, sprzedała się w prawie 32 tysiącach egzemplarzy, obecnie to około 162 tysiące płyt. W dobie You Tube’a (dzisiaj: prawie 300 mln wyświetleń), mp3 i piractwa – to genialny wynik.

Muzyką i przede wszystkim głosem Gagi, zachwyca się cały świat, a piosenka Shallow utrzymuje się na najwyższych pozycjach światowych list przebojów. Jeśli wciąż nie masz ochoty obejrzeć Narodzin gwiazdy, to przynajmniej przesłuchaj piosenkę Shallow. Nie raz, najlepiej trzy i to w słuchawkach!

Lady Gaga, Bradley Cooper – Shallow

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj