Jak dbać o rośliny w domu – 3 triki, które zrobią z Ciebie Janusza ogrodnictwa

To, że mam rękę do kwiatów wiem nie od dziś. Każda uprawa, której się tknęłam stawała się “Tajemniczym ogrodem”. Oczywiście tym z pierwszej części książki. Skąd u mnie taka umiejętność zapytasz? Ano to dar. Inaczej tego ująć nie mogę. Czasami wręcz nie wypada być skromnym. Też masz ochotę zostać domową Mają w ogrodzie? Sprawdź jak ja to robię, znajdziesz tu trzy genialnie triki, które odmienią Twój dom. Jak mawia klasyk – “u mnie się sprawdziło”.

Wpis ten powstał jako odpowiedź na ogromne zainteresowanie tematem domowego ogrodnictwa, jakie pojawiło się na moim fanpage’u.

https://www.facebook.com/231701954445915/posts/286648642284579/

Nie przedłużam, wiem że temat wywołuje wiele emocji, a zdjęcie rozbudziło w Tobie wielkie nadzieje. Ty też możesz zostać Januszem ogrodnictwa, to proste!

Po pierwsze – wybierz roślinę dopasowaną do otoczenia

W momencie wybierania rośliny musisz widzieć oczami wyobraźni miejsce, w którym ją umieścisz. Bardzo ważne jest to, aby dostosować uprawę pod warunki, jakie możesz zapewnić pupilowi. Z własnego doświadczenia wiem, że łazienka bez okien to wspaniałe miejsce dla roślin. Osobiście do takiegoż pomieszczenia polecam plastikowego storczyka z Ikei. Czuje się tam idealnie!

Wróćmy jednak do przykładu ze zdjęcia – ten wspaniały okaz to Calathea. Pani w kwiaciarni rozwiała moje obawy i wyjaśniła, że to silna roślina i nie powinnam mieć z nią większych problemów, jeśli będę stosowała się do wskazówek. W trosce o jej rozwój wybrałam więc miejsce nasłonecznione, takie jakie uwielbia. Napis na dołączonej ulotce brzmiał: No full sunlight, więc idealnie! Ty też zwracaj uwagę na oznaczenia i już na etapie wyboru rośliny, wybieraj miejsce, w których chcesz ją umieścić.

Po drugie – woda i systematyczność

Woda. Fraza kluczowa ogrodnictwa. Musisz sprawdzić ile wody potrzebuje i jak często trzeba roślinie taki luksus zapewnić. Calathea lubi wilgotne podłoże, nie można jej przelewać, powinno się ją podlewać 2-3 razy w tygodniu. Jeśli zapominasz o takich prozaicznych czynnościach, to polecam Ci ustawienie przypomnienia w telefonie, które będzie czuwać nad losem Twojego pupila. Jak widzisz, u mnie ta metoda sprawdziła się idealnie!

Dbałam, by wilgotność gleby była cały czas na odpowiednim poziomie. Zawsze pod ręką miałam butelkę z wodą, żeby podlać roślinę w odpowiednim momencie i cieszyć się zielenią w sypialni.

Po trzecie – nie poddawaj się

Mi też na początku nie wychodziło! Serio! Nie poddawaj się i nie zrażaj ewentualnymi porażkami na początku swojej przygody z domowym ogrodnictwem. Kilka niedopieszczonych roślin, milion pożółkłych liści i kilkanaście zabitych kaktusów, nie jest znakiem, żeby odpuścić! Czytaj o potrzebach kwiatów domowych i wdrażaj wskazówki w życie. Bądź Januszem ogrodnictwa!

P.S. Pod postem pojawił się komentarz, że pewnie kwiatek był chory – tak, potwierdzam. Zobaczył mnie i wybrał śmierć!

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj