Dziękuję, u mnie wszystko w porządku

Tak, wszystko w najlepszym porządku. Czasami tylko niebo wali mi się na głowę. To dosyć nieprzyjemne uczucie, gdy czuję na czole jego odłamki. Wiem, że to chwilowe, że za jakiś czas niebo znowu będzie na swoim miejscu. Jeszcze przez chwilę, przez krótki moment, wszystko będzie wirować, a potem znowu się uspokoi.

Tak, wszystko w najlepszym porządku. Przecież nic się nie dzieje, świat wygląda tak samo jak zawsze. Może lekko tracę kontrolę, tak jakby auto traciło przyczepność na śliskim asfalcie. Czuję lekki niepokój, ale liczę, że zadziałają systemy wspomagające. No i przecież lada moment zrobi się cieplej i znowu wcisnę pedał gazu do oporu.

Tak, wszystko jest w cholernym porządku. Chociaż mam ochotę oderwać stopy od podłoża i polecieć hen wysoko gdzieś. Bez planu i celu, w dowolnym kierunku. Wiem przecież, że mocno stąpam po ziemi i będę mogła wrócić w dowolnym momencie. Teraz chcę jednak szybować i patrzeć na wszystko z góry.

Dziękuję, u mnie wszystko w porządku.

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj