Czy masz czasami wrażenie, że jesteś niewidzialna?

Jestem ciekawa, czy czasami odnosisz takie wrażenie, że jesteś zupełnie niewidzialna. Wiesz, niby jesteś, ale tak naprawdę nikt Cię nie widzi? Ogarniasz rzeczywistość, pomagasz innym i starasz się żyć jak najlepiej, ale nikt tego nie widzi?

I nie chodzi mi o to, że Cię nie doceniają. Nie rozkładają czerwonych dywanów, nie dzwonią z gratulacjami, że przygotowałaś świetny obiad. Tak po ludzku, Cię nie widzą. Powiedzą “cześć” i “do widzenia”, ale nic więcej. Może wychodzą z założenia, że skoro wszystko wygląda pięknie, to pewnie tak jest. Że jeśli nie zgłaszasz żadnego “ale”, to pewnie wszystko jest w porządku. A Ty, gdzieś tam w środku, machasz rękoma i krzyczysz, że tu jesteś. Tylko tak jakby nikt Cię nie zauważał…

Zaciskasz zęby i idziesz dalej, zamykasz się w sobie, jednocześnie uśmiechając się do świata. Ale tam, gdzieś głęboko, serce Ci pęka. Bo nikt tak po prostu nie myśli o tym, że chciałabyś z kimś porozmawiać o niczym, a jednocześnie o tak wielu ważnych sprawach. Im dłużej jesteś w tym stanie, tym bardziej stajesz się samowystarczalna i tym lepiej ogarniasz wszystko poza… sobą samą. Bo czasami ważny jest jeden mały gest, słowo. Tylko czemu wciąż jesteś niewidzialna…

Tak, jeśli stałoby się coś poważnego, to pewnie inni by Ci pomogli. Zauważyli, że sama nie dasz sobie rady. Ale skoro wszystko jest w najlepszym porządku, to chyba nie ma sensu zwracać na Ciebie uwagi. Jesteś zadbana, uśmiechnięta i tak dobrze zorganizowana, a jednocześnie pusta w środku.

A może Ty wcale nie chcesz być zauważana? Może ten stan Ci odpowiada? Siedzisz cichutko i nie musisz się nikomu tłumaczyć? Inni są tak bardzo zabiegani, wciąż gdzieś gonią, nie mają czasu, by chociaż na chwilkę zatrzymać kołowrotek. Może po pewnym czasie, po prostu nie masz już ochoty na to, by czuć się zobowiązana, że właśnie dla Ciebie ten ktoś zrobił przerwę od świata?

Bez względu na to, czy świat Cię dostrzega, czy jesteś dla niego niewidzialna, rób swoje. Znajdź też przynajmniej jedną osobę, dla której będziesz ważna. Jeśli coś Cię przerasta – po prostu odpuść, jeśli coś pasjonuje – oddaj się temu. Tylko błagam, nie bądź niewidzialna dla samej siebie. Bo jeśli to się stanie, to obawiam się, że zupełnie znikniesz. A tego przecież byśmy nie chciały…

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj