Najpopularniejsze imiona w 2019 i jak to się stało, że moje córki mają nieoryginalne imiona

Na początku każdego roku, możemy poznać listę imion, która cieszyła się największą popularnością. Inaczej rodzice nazywali swoje maluchy 30 lat temu, inaczej robią to teraz. Chcę Ci przedstawić najpopularniejsze imiona w 2019 i opowiedzieć historię nieoryginalnych imion moich córek.

Popularne imiona w moim roczniku

Przyszłam na świat we wrześniu 1988 roku, gdy popularne były nieco inne imiona. W każdej klasie była: Ania, Kasia, Karolina, Monika i Magda. Tak, ja byłam właśnie jedną z tych Magd. Wśród chłopców królował: Łukasz, Maciek, Michał i Tomek. Tych imion było oczywiście o wiele więcej, ale na pewno jesteś w stanie wymienić w głowie taki typowy, znany Ci zestaw.

Były też imiona staromodne, które nosiły nasze babcie i dziadkowie, a które zdecydowanie rzadko spotykało się na szkolnych korytarzach. Niewielu z nas miało babcię Monikę, czy dziadka Krzyśka, częściej – Zosię, Marysię, Antoniego i Staśka. Zazwyczaj bywa tak, że koło się zamyka i coś, co kiedyś było uznawane za staromodne, dzisiaj cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tak jest i teraz!

Zuzanna i Antoni – najpopularniejsze imiona 2019

Nie chcę trzymać Cię w niepewności, chociaż domyślam się, że wiesz jakie imiona królowały w 2019 roku. Na szczycie rankingu niewiele zmienia się bowiem od kilku lat. Czasami imię spada kilka oczek w dół lub w górę, ale nie wypada z zestawienia.

Najpopularniejsze imię dla dziewczynki

Jakie w takim razie imię najczęściej nadawano dziewczynkom w 2019 roku i jak się to ma do sytuacji w 2018?

ImięMiejsce w 2019Miejsce w 2018
Zuzanna 11
Julia22
Zofia34
Maja43
Hanna55
Lena66
Alicja77
Maria88
Oliwia910
Amelia109

Dane z: https://dane.gov.pl/article/1252,znamy-najpopularniejsze-imiona-2019-roku

Najpopularniejsze imię dla chłopca

Jak sytuacja ma się w przypadku najpopularniejszych imion dla chłopców w 2019?

ImięMiejsce w 2019Miejsce w 2018
Antoni 11
Jan23
Jakub32
Aleksander45
Szymon54
Franciszek66
Filip77
Mikołaj88
Wojciech99
Adam1011

Dane z: https://dane.gov.pl/article/1252,znamy-najpopularniejsze-imiona-2019-roku

Jeśli chcesz zobaczyć, jak sytuacja wygląda w podziale na województwa, wejdź na stronę ministerstwa: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/znamy-najpopularniejsze-imiona-2019-roku .

Imię popularne czy nietypowe?

Gdy na świat ma przyjść nowy członek naszej rodziny, zaczynamy zastanawiać się nad imieniem. Być może od razu pojawił się konkretny pomysł w głowie, a może zupełnie nie miałaś pojęcia, jak nazwać dziecko. Bez względu na to, czy podoba nam się imię popularne, czy zupełnie nietypowe, liczy się jedna kwestia – nie powinno być ośmieszające. Nie decydujmy się na dziwne i śmieszne zestawienia, nie utrudniajmy dzieciakom życia.

A skoro mowa o nietypowych imionach – jakie oryginalne imiona nadano w 2019? Dwa razy rodzice wybrali: Zoi, Emi i Eileen, dla dziewczynek i po dwa razy: Javier i Fabien, dla chłopców.

Wybrałam popularne imiona przez przypadek

Gdy ktoś pyta, jak nazywają się moje córki – zawsze odpowiadam, że najoryginalniej na świecie. Z ironią oczywiście. Starsza nazywa się Zosia, młodsza Julka. Oryginalnie, prawda?

Zosia – imię po mojej babci

Imię dla pierwszej córki wybrałam już w trakcie starań. Gdy tylko pojawiła się w moim brzuchu, została Zosią. Nie znałam jeszcze płci, ale wiedziałam, że to będzie moja mała Zosieńka. To imię po babci, które bardzo chciałam nadać pierwszej córce. Miałam lekki dylemat, czy zostać przy bardzo popularnym imieniu, czy może wybrać coś bardziej fantazyjnego. Ostatecznie postanowiłam nie zmieniać i nie robić niczego wbrew sobie, tylko po to by zrobić światu na przekór. I wiesz, nie żałuję mimo tego, że w jej grupie są obecnie 3 Zosie 😛

Julka – żeński odpowiednik Juliana

Przy drugiej ciąży, to mąż miał zdecydować o imieniu malucha. Marzyliśmy o drugiej córce, ale wg USG urodzić miał się chłopak. Wtedy pojawił się dylemat, bo nigdy nie zastanawialiśmy się nad imieniem dla syna! Tomek zdecydował, że będzie Julian, co i mi odpowiadało. W brzuchu rósł więc mały Julek, a sterta chłopięcych ubrań razem z nim. Jakież było nasze zdziwienie, gdy 3 miesiące przed porodem okazało się,że to jednak dziewczynka! I tak naturalnie z Juliana przeszliśmy do Julii. Znowu oryginalnie, prawda?

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

  1. Moja mama natomiast powiedziała, że chce aby jej dzieci miały imiona niepopularne. Jestem z rocznika 87 i pośród Magd, Kaś, Goś urodziłam się ja: Patrycja. Podczas całej edukacji nie spotkałam drugiej Patrycji, a co więcej! Nie nawiedziłam tego imienia. Bo było dziwne 😉 Moja siostra Natalia, również pośród Karolin, Aś i Kamil wypadała niespotykanie 🙂 Dziś jestem zadowolona z mojego imienia, do tego stopnia, że dałabym tak na imię mojej córce… ale bez przesady. Jest Kinga- tez nie ma jej w rankingu top 10 i póki co jest jedyna Kinga w klasie 🙂

  2. Moja starsza córka ma na imię Antonia już długo przed ciążą wiedziałam że to będzie Antonina lub Antoni.
    Przy drugiej ciąży było kolejne wymarzone imię Franciszek, ale nie zawsze jest tak jak chcemy i urodziła się dziewczynka , a więc Franciszka. Wszyscy mówili , że będzie się kojarzyć jedynie z dawna nazwa pralki “FRANIA” miałam dylemat. Dobrze jednak że podjęłam taką decyzję i dziś mam Franciszkę i nie wyobrażam sobie żeby miała mieć inaczej na imię. A jeśli mi się trafi kolejna dziewczynka to już wiem że będzie to Wanda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj