Dzień Dziecka nadchodzi! Co kupić dzieciakom?

Nie jestem najlepszą matką świata, nie kupuję moim dziewczynom wielu zabawek tak bez okazji. Owszem, mogą czasami liczyć na jakąś mikro rzecz na zakupach, ale nic dużego. Wychodzę z założenia, że w dzisiejszym świecie wszystko dostępne jest na wyciągnięcie dłoni. Dzieci nie muszą marzyć o zabawce, czekać na nią i cieszyć się z niej jak szalone. Zazwyczaj dostają to, czego chcą i po krótkiej chwili zapominają, że była to “najfajniejsza zabawka, którą musiały mieć”. Chcę nauczyć swoje córki, że nie wszystko w życiu przychodzi łatwo. Że trzeba szanować to, co się ma i umieć docenić chwile spędzone z najbliższymi, bo one są ważniejsze niż wszystkie zabawki świata!

Zastanawiasz się, jak okropną matką jestem? Kiedyś moja starsza bardzo chciała dostać dużego kucyka Pony. Koszt – 50 złotych polskich. Nie jest to kwota nie do przeskoczenia. Powiedziałam jednak, że musi napisać list do Mikołaja i na pewno jej przyniesie, jeśli będzie grzeczna. Mówiła o tym kilka miesięcy. Jej mina w trakcie otwarcia paczki – bezcenna! Konika ma od trzech lat, wciąż jest sprawny i użytkowany.

(W poście znajdują się linki afiliacyjne.)

KLIK –> HASBRO MY LITTLE PONY INTERAKTYWNA KSIĘŻNICZKA TWILIGHT SPARKLE 

Co kupię na Dzień Dziecka?

Duże zabawki dostają na urodziny, święta, wyjątkowe okazje – takie jak Dzień Dziecka. Na co dzień nie żałuję książek, kredek, kolorowanek i innych kreatywnych ustrojstw – to kupuję często i być może czasami przesadzam z ilością. One uwielbiają tego typu atrakcje, więc nic się nie marnuje. Co prawda brakuje mi potem teczek i pudeł na przechowywanie ich wytworów, ale czego nie robi się dla dzieci! Taaak, jestem z tych matek, które uprawiają zbieractwo – opaski ze szpitala, pierwszy smoczek, bodziak, dyplomy, rysunki i wszystko, co można sobie wyobrazić. Teraz czekam na pierwsze ząbki!

No dobra, ale co kupić dzieciom, które wszystko mają? Mimo tego, że nie kupuję im wiele, są jeszcze babcie i ciocie, co łącznie daje jakąś tonę zabawek. Na pewno zabiorę je na jakąś fajną wycieczkę! Ale oprócz tego…

Starsza w tym roku marzy o lalce Dora Syrenka. Dziewczyny uwielbiają długie kąpiele, pianę, kolorową wodę i… syrenki. Będzie kolejna do kolekcji. Młodsza sama nie wie. Chciałaby absolutnie wszystko. Jest totalnym przytulakiem, więc pewnie padnie na Fur Balls. Wiem, że nie jest to nowość i wszyscy już to mają. Moje nie.

Ceneo.pl

Dziewczyńska książka i klocki dla chłopca

Mam córki, nie znam się na prezentach dla chłopaków. Wydaje mi się, że każdy młody mężczyzna ucieszy się z klocków Lego. Wykorzystuję ten patent, gdy nie mam konkretnego pomysłu na chłopacki prezent.

Jeśli szukacie pomysłu dla dziewczynki i nie znacie tej książki, to musicie poznać! Mam plan opisać ją szerzej, pokazać obrazki, bo jest absolutnie genialna. Pięknie ilustracje i historia czterech dziewczynek, które się przyjaźnią i razem dorastają. Łączy ich wyjątkowa więź, chociaż są zupełnie inne. Tekstu jest niewiele, ale książka daje mnóstwo możliwości rozmowy po przeczytaniu. Jest o czym! Moje dziewczyny ją uwielbiają. Obiecuję, że niedługo napiszę o niej więcej. Tym razem możecie mi zaufać, że to ciekawa pozycja.

KLIK –> Książka – DZIEWCZYNY, Jenny Lovlie

Nie tylko prezentami człowiek żyje…

Dokładnie tak. Oprócz zabawki, książki, czy czegoś materialnego, spędź z maluchem trochę czasu. Pójdźcie do kina, na spacer, odwieźcie park, zoo lub wyruszcie na wycieczkę rowerową. Żaden prezent nie zastąpi chwil spędzonych z rodzicem!

.

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj