Kalendarz Google w 5 krokach – przejmij kontrolę nad życiem swojej rodziny

Ile razy zdarzyło się Ci, że Twój mąż zapomniał o urodzinach Twojej mamy, przedstawieniu w przedszkolu, czy Waszej rocznicy? Ile razy nie podlałaś kwiatków, a na wizytę u lekarza dojechałaś w błyskawicznym tempie? U nas zdarzyło się to tysiące razy! Dobrze byłoby panować nad wszystkim i móc sprawdzić plany swojej rodziny, bez wykręcania numeru do bliskiej osoby.

Standardowe metody zawiodły

Czas swojej rodziny można organizować na różne sposoby – informować jej członków o swoich planach, wieszać karteczki na lodówce, czy lustrze, można wpisywać wszystkie ważne daty do kalendarza ściennego. Ano można, ale czy jest to efektywne?

Zabrzmiało groźnie, ale o efekt przecież tu chodzi. Natłok obowiązków sprawia, że ludzie po prostu zaczynają się gubić. Przestają panować nad swoim życiem. U mnie sytuacja wyglądała podobnie. Co z tego, że wpisałam do kalendarza informację o “zielonym dniu” ( tak, w przedszkolu jest mnóstwo dziwnych dni), skoro totalnie zapomniałam spojrzeć w tamtą stronę.

Karteczki lubią odpadać z lodówki, zaproszenia gubić się gdzieś na dnie torebki, a informacje o wyjściu męża z kolegami po prostu się nie przyswajać.

Technologia rządzi!

Technologia jest po to, żeby z niej korzystać, im prostsze i bardziej dostępne rozwiązanie, tym lepiej. Zastanów się, bez czego nie wychodzisz z domu (a czasami nawet do toalety)? Tak, wygrałaś milion – to Twój telefon.

Ja używam swojego smartphona non stop, do wszystkiego. Korzystam z różnych aplikacji, które mniej lub bardziej ułatwiają mi życie. Mam dostęp do mediów społecznościowych, banku, jestem za bieżąco z ofertą Zalando, a w pociągu oglądam seriale na Netflixie i HBO GO. Mam też konto na Gmail’u i z premedytacją wykorzystuję wszystkie rozwiązania, które proponuje mi Google. No dobra, zajmuję się marketingiem internetowym, mogę być lekko zboczona na tym punkcie.

Za co kocham kalendarz od Google?

Po pierwsze za to, że mogę mieć więcej niż jeden. Nie wiem, czy wiesz, ale na swoim smartphonie możesz mieć kilka kont od Google, a co za tym idzie kilka kalendarzy. Ja oprócz tego swojego, przypisanego do osobistego maila, mam jeszcze wspólny, który dzielę ze swoim mężem.

Kocham go też za to, że umawiając się do fryzjera na kilka kolejnych wizyt w przód wiem kiedy mój mąż ma inne plany, a moje dzieci musiałyby zostać same w domu niczym Kevin. Dodam, że sześcio i czterolatka same w domu to raczej kiepski pomysł.

No i jeszcze za to, że w imię zasady “kto pierwszy ten lepszy” mogę zarezerwować termin na moje przyjemności i mój mąż nie może wtedy nic zaplanować… 🙂

Założenie kalendarza trwa kilka sekund

Poniżej załączam Ci krótką instrukcję, jak taki kalendarz przygotować do działania.

Krok pierwszy

Załóż konto Google, możesz to zrobić z poziomu swojego telefonu lub komputera. Jeśli wiesz, jak to zrobić zignoruj poniższy link, jeśli nie, to po prostu kliknij.

https://accounts.google.com/signup

Krok drugi

Po założeniu konta, dodajesz jena swoim telefonie. Klikasz w “Ustawienia”, następnie “Chmura i konta”, “Konta” i “Dodaj konto”. Z listy wybierasz pozycję “Google” i wykorzystując właśnie utworzone konto – logujesz się.

Krok trzeci

Po dodaniu konta, zobaczysz je na liście dostępnych możliwości do wybrania. Kliknij w nie i zrób synchronizację kalendarza ( “Synchronizuj konto” -> “Synchronizuj kalendarz”).

Wszystkie inne opcje synchronizacji możesz wyłączyć, jeśli nie chcesz z nich korzystać. My na wspólnym koncie wykorzystujemy tylko opcję Kalendarza.

Krok czwarty

Czynności z kroku drugiego i trzeciego powtórz na telefonie męża, partnera, córki, syna, matki – lub dowolnej osoby, z którą ten kalendarz chcesz dzielić.

Krok piąty

Wpisuj wszystko, co planujesz. Toootalnie wszystko, wtedy o niczym nie zapomnisz – przypomni Ci o tym Google. Pierwsze tygodnie mogą okazać się trudne, ciężko zmusić męża do wpisywania wszystkich ważnych dat. Nie oszukujmy się jednak, większość roboty zrobisz Ty! Konsekwencja – słowo klucz 🙂

Przeczytaj także

Inne artykuły

Nie tylko wysoki iloraz inteligencji wpływa na powodzenie w...

Dlaczego niektórzy sprawniej radzą sobie w szkole, łatwiej odnoszą sukcesy i lepiej odnajdują się w środowisku rówieśników?

Angielski online z AllRight, czyli Julka zaczyna swoją przygodę

Znajomość języka angielskiego zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. Obecnie jest to jedna z podstawowych umiejętności każdego z nas. Jak w takim razie zachęcić dziecko do tego, aby chciało rozwijać swoje kompetencje? Jedną z najlepszych metod jest oczywiście nauka przez zabawę!

Myśli samobójcze – jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

Nie każda osoba, która ma myśli samobójcze podzieli się z nami swoim stanem. Co w takim razie powinno nas zaniepokoić? Jak rozpoznać sygnały ostrzegawcze?

DDD i DDA – co to znaczy?

DDD i DDA to skróty, które często pojawiają się w mediach, podczas rozmów ze znajomymi czy na spotkaniach z terapeutą. Chodzi tu o Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych oraz Dorosłe Dzieci Alkoholików, czyli osoby dorastające w specyficznym, zaburzonym środowisku.

Alkoholizm – objawy, przyczyny i fazy alkoholizmu

Choroba alkoholowa, uzależnienie od alkoholu, alkoholizm. Bez względu na to, jak nazwiemy ten problem, jego istotą jest utrata kontroli nad ilością spożywanego alkoholu.

Fazy alkoholizmu – jak zachowuje się uzależniony od alkoholu?

Nikt nie staje się alkoholikiem z dnia na dzień, nie każda faza tego procesu jest też taka sama. Jakie zatem fazy alkoholizmu można wyróżnić? Posłużę się najczęściej stosowaną, 4-stopniową skalą, która obrazuje fazy alkoholizmu wg Jellinka.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj